رد کردن لینک ها

تور کویر فهرج – یزد – میبد

تور کویر فهرج یزد میبد به همراه توضیحات تور

تور کویر فهرج – یزد – میبد

مدت زمان تور                شروع قیمت از نرخ
۳٫۵ روز                  تومان

 تخفیف تصاعدی ویژه گروههای ۱۰ نفر به بالا

پیش فروش تورهای ۱۳۹۸

 شرکت در قرعه کشی تور

تور در یک نگاه

 اتوبوس های توریستی متصل به ناوگان حمل و نقل قانونی ایران

 راهنمایان مسط و مجرب دارای تائیدیه رسمی از سازمان گردشگری

 بازدید از رمل های شنی کویر زیبای فهرج همراه با آفرود

 اجرای گشتهای برنامه ریزی شده با رعایت تمامی قوانین گردشگری

 بیمه نامه مسافرتی حوادث در طول مدت سفر

تور کویر فهرج یزد
  • رنج سنی
  • حداکثر اندازه گروه
  • نوع سفر

بدون محدودیت
۴۴ نفر
توریستی. تفریحی

  • نوع اقامت
  • وسیله نقلیه مقصد

هتلهای ۳ و ۴ ستاره
اتوبوس های توریستی

مدت زمان تور کویر فهرج ، میبد، یزد سه و نیم روزه می باشد که از شهر یزد آغاز شده و با خرید سوغاتی از شیرینی فروشی معروف یزد به نام حاج خلیفه و با حرکت به سمت تهران پایان می یابد.

گشت های تور کویر فهرج

تور کویر فهرج در استان یزد بوده و بازدید از باغ دولت آباد که در خیابان شریعتی و مرکز شهر واقع شده است، بلندترین بادگیر دنیا که از دوره افشاریه و زندیه است و بازدید از موزه آب که این موزه در میدان امیر چخماخ و در خیابان قیام واقع شده است و در ادامه به آتشکده زرتشتیان که بیش از هزار و پانصد سال هست که روشن بوده و از آن مراقبت می شود که از جاذبه های گردشگری یزد می باشد، شامل برنامه سفر تور است.

لذت کویر نوردی

این تور به صورت گروهی شاد بوده و اقامت در هتل های ۳ و ۴ ستاره که در شهر یزد است می باشد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این تور بازدید از  رمل های شن های روان زیبای کویر فهرج می باشد که در آنجا به استثناء پیاده روی از لذت آفرود و موتور سواری به اضافه شتر سواری لذت خواهید برد. تور فوق شامل راهنمای مجرب، سه وعده صبحانه که یک وعده آن به صورت منو باز بوده و دو وعده به صورت سلف سرویس که در هتل سرو می شود و نیز دارای سه وعده نهار به صورت منو باز می باشد، بیمه نامه مسافرتی انفرادی، هتل و اتوبوس توریستی در اختیار می باشد.

   برنامه سفر تور کویر فهرج – یزد – میبد

اولین چیزی که در یزد مشهود است معماری جالب ساختمان های قدیمی، بافت سنتی شهری و خانه های خشتی آن می باشد.

توصیه ما به شما

با توجه به اینکه تور کویر فهرج ، یزد، میبد به صورت بیابان گردی بوده و به علت قرار داشتن بر روی کمربند خشک جهانی،دارای زمستان های سرد و نسبتا مرطوب و تابستان هایی گرم و طولانی و خشک است پس توصیه ما به شما مسافران عزیز به همراه داشتن کفش مناسب پیاده روی و دمپایی برای رفتن به رمل های شنی، لباس متناسب فصل به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه یا دارو های شخصی، کلاه، عینک آفتابی، لباس اضافه و پتوی مسافرتی جهت استراحت در مسیر رفت و برگشت می باشد.

برنامه حرکت تور

مدت زمان رسیدن به شهر یزد و صرف صبحانه، با احتساب توقف ها ( مجتمع پذیرایی مهتاب قم ) ۹ ساعت میباشد. اولین توقف در مسیر رفت دو ساعت بعد از شروع حرکت میباشد. حرکت ما از یک شب زودتر آغاز می شود و از آزاد راه قم – اصفهان به سمت یزد حرکت خواهیم کرد.

ساعت ۹ شب از میدان آرژانتین که دارای پارکینگ عمومی شبانه روزی می باشد، سوار اتوبوس توریستی می شویم و به سمت قم حرکت می کنیم. بعد از عوارضی قم در یک مجتمع گردشگری توقف می کنیم برای صرف شام و استراحتی کوتاه که مدت زمان یک ساعت به طول می انجامد. بعد به سمت یزد حرکت کرده و در راه توقفی کوتاه برای اقامه نماز صبح داشته. حدود ساعت ۷ صبح به شهر یزد می رسیم. بعد از صرف صبحانه که به صورت منوی باز می باشد به سمت اولین گشت یزد حرکت خواهیم کرد.

آبادانی در کنار آب

قدما میگفتند هر جا آب هست آبادانی است، اما معماران در یزد با ساخت آب انبار ها، قلب کویر را آباد کرده اند. در یزد بیش از هفتاد و پنج آب انبار وجود دارد. معروفترین آنها آب انبار شش باد گیر است.

باغی بینظیر در دل کویر

مگر می توان به یزد سفر کرد و باغ دولت آباد را بازدید نکرد. باغ دولت آباد یکی از اصیل ترین باغ های ایران می باشد که در اواخر دوره افشاریه ساخته شده است. یکی از دلایل شهرت این باغ، بادگیر بلند است که در آن چشم نوازی می کند، و عنوان بلندترین بادگیر خشتی جهان را از آن خود کرده است. این بادگیر بر فراز ساختمان هشتی قرار دارد و خنکای نسیم کویری را در ساختمان به جریان می اندازد. در این باغ نیز مانند سایر باغ های ایران آب نقش مهمی را ایفا می کند.

آبی که از قنات تاریخی دولت آباد تامین می شود. این قنات یکی از مهمترین و طولانی ترین قنات های شهر یزد به شمار می رود که از ارتفاعات مهریز سر چشمه گرفته و دارای پنج رشته می باشد. اتاق اصلی این عمارت که رو به باغ و حیاط قرار دارد، با شیشه های رنگارنگ کوچک و بزرگ مزین شده است که در هنگام وجود خورشید و پر آب بودن حوض منظره زیبایی از نقاط رنگی منعکس شده را بر روی حوض مرمرین به نمایش می گذارد.

یکی دیگر از محاسن باغ دولت آباد نظم دقیق و هندسی در نحوه کاشت درختان است و برای این منظور هر بخش از باغ که به صورت مربع یا مستطیل است، به مربع های کوچک تقسیم و در هر راس این شبکه مربعی یک درخت که عمر طولانی تری دارد کاشته شده و سپس این مربع ها به مربع های کوچک تر تقسیم و در هر راس آن درختان با عمر متوسط … . ارتفاع باد گیر این باغ از سطح زمین سی و چهار متر است و در شب، زیبایی این مجموعه را دو چندان می کند.

قدم نهادن بر بام باغ دولت آباد

وجود پله های مارپیچ با ارتفاع زیاد و راه پله های تنگ، نقطه ضعف معماری قدیم ایرانی است، که انسان امروزی را زود خسته می کند. اما بعد از بالا رفتن و دیدن حیاط زیبا و حوض وسط حیاط که به امتداد آن از دو طرف درختان سر به آسمان کشیده اند، خستگی بالا آمدن از پله ها را فراموش می کنید.

بعد از بازدید از باغ دولت آباد به یکی از هتل های سه ستاره میلاد نور و یا هتل سه ستاره کهن کاشانه که طرف قرار داد با آژانس تچرا سیر کبیر می باشد می رویم. بعد از تحویل اتاق ها که به صورت ۲، ۳، ۴ و ۵ تخت خوابه می باشد، استراحتی سه الی چهار ساعته کرده و برای گشت بعد از ظهر آماده می شویم.

آتش زرتشت

بعد از ظهر به سمت آتش کده حرکت می کنیم. سابقه حضور زرتشتیان در یزد به سابقه ساخت شهر یزد گره خورده است. شهری که به روایتی بعد از ظهور حضرت زرتشت در قلب کویر مرکزی شکل گرفته است. بهترین راه حفظ جوامع زرتشتی دوری از مرکز قدرت و زیستن در روستا ها بود. شهر های کویری کرمان و به ویژه یزد بهترین مکان برای این منظور بودند، زیرا علاوه بر گرما و سرمای طاقت فرسا، کمبود آب شرایط زندگی در آنجا را سخت می کرد و حاکمان رقبتی برای اقامت در این مکان ها نداشتند. زرتشتیان هم چنین به پنهان کردن نشانه هایی از بهدینی خود مشغول شدند.

یکی از این نشانه ها آتش مقدس آتشکده یزد بود. موبدان زرتشتی این آتش مقدس را برای چند سال در آغاز اشکفت یزدان در نزدیکی عقدا از توابع یزد از نظر ها پنهان کردند، و بعد از آنکه آرامش پیدا شد آن را از غار بیرون آوردند و به آتشکده باز گرداندند. آتشکده یزد محل نگه داری آتش مقدس زرتشتی و نیایش گاه زرتشتیان ساکن در شهر یزد است. بر خلاف آنچه در آتشکده باکو می بینیم که آتش های مقدس در مرکز آتشکده و در دسترس عموم قرار دارد، آتشکده یزد در محفظه ای شیشه ای قرار گرفته و فقط شخصی که نامش هیربد است اجازه دسترسی به آتش و آن هم به منظور روشن نگاه داشتن آن را دارد.

آتشکده زرتشتیان

محوطه آتشکده بسیار زیباست. نگاره فروهر زینت بخش نمای بالایی ساختمان است و حوض بزرگی وسط محوطه قرار دارد که انعکاس تصویر بنای آتشکده در آن فوق العاده زیباست. کنار محوطه اصلی آتشگاه تالار و رجاوند قرار دارد که فرهنگ و آئین و رسوم زرتشتیان در این قسمت به تصویر کشیده شده است. بعد به سمت هتل رفته و مسافران عزیز می توانند از رستوران و زمانی که در اختیارشان می باشد استفاده کرده و بعد از استراحت برای گشت های فردا آماده بشوند.

صبح روز دوم تور کویر فهرج ، یزد، میبد بعد از صرف صبحانه که در هتل ۳ ستاره میلاد نور و یا هتل سه ستاره کهن کاشانه که به صورت سلف سرویس بوده ( نیمرو، املت، پنیر، گوجه خیار، کره، حلوا شکری، تخم مرغ آبپز، آبمیوه، شیر داغ، چای ) به سمت شهر میبد حرکت می کنیم.

میبد اولین گشت روز دوم تور کویر فهرج

میبد، شهر بنا های عجیب و زیباست. کبوتر خانه ها از مکان هایی هستند که امروزه کمی عجیب و غریب به نظر می رسند ولی در زمان خود از معروف ترین و کار بردی ترین بنا های موجود در برخی از شهر های ایران محسوب می شدند. قدمت آن به دوران قاجاریه بر می گردد. کبوتر خانه یکی از شگفتی های معماری کشور عزیزمان ایران اسلامی به شمار می آید که یکی از اهداف مهم ساخت برج کبوتر، جمع آوری کود کبوتران بوده است. آنها از این کود ها که بسیار اسیدی و فوق مرغوب در صنعت کشاورزی و برای بهبود کیفیت خاک استفاده می کردند.

برج کبوتر به صورت مدور ساخته شده و با ارتفاع ۸ متر گنجایش چهار هزار لانه برای کبوتران مهاجر را داشته است. تعداد کبوتران این برج به بیست و پنج هزار عدد نیز رسیده است. این برج به صورت استوانه ای ساخته شده و دارای تزئینات قطار بندی آجری و گچی است که مانع تردد مار ها به داخل برج می شود. زمانی که کبوتران احساس خطر می کنند به طور ناگهانی به پرواز در می آیند که این امر موجب ارتعاش داخل برج می شود و برای رفع این مشکل، علاوه بر ساختن یک طبقه در میانه برج، طاق هایی بین استوانه داخلی و خارجی ایجاد کرده اند تا طول برج کاهش یافته و ضمن استحکام سازه از ارتعاشات آن نیز جلوگیری کند.

دیدار از بزرگترین تامین کننده یخ ایران

گشت دوم تور کویر فهرج ، یزد، میبد بازدید از یخچال خشتی میبد که بزرگترین تامین کننده یخ ایران در قدیم بوده است، می باشد. بزرگترین یخچال خشتی جهان که قدمت آن به پیش از دوره قاجار و احتمالا صفویه می رسد، یکی از معدود یخچال های به جا مانده در استان یزد است که از خشت و گل ساخته شده و از بخش های عمده آن می توان به دیوار های سایه انداز، یخچال، حوض یخ بند و گنبد آن اشاره کرد. از محاسن یخچال به کار بردن و مدیریت مناسب منابع آب در مناطق خشک ایران بوده است.

با ساخت این یخچال ها نه تنها تابستان های گرم و سوزان با دشواری های کمتری طی می شد، کارایی های یخچال در سال دو بار صورت می گرفت. یکی در میانه زمستان که برای انباشتن یخ در مخزن و پوشاندن سطح یخ با پوشال و کاه سراغ آن می رفتند و دیگری در تابستان برای بهره گیری از سرما و آب شرب آن. در ادامه همراه با همسفران عزیز تور کویر فهرج ، یزد، میبد به رستوران رفته و بعد از صرف وعده نهار که به صورت منو باز بوده، به سمت نارین قلعه حرکت می کنیم.

قلعه ای ساخته شده به فرمان سلیمان نبی

نخستین تاریخ نویس قرن هشتم ( جعفری ) که در استان یزد می زیست، احداث نارین قلعه را به سلیمان نبی نسبت داده است. او با بیان افسانه ای  علت ساخت نارین قلعه میبد توسط حضرت سلیمان (ع) را پنهان کردن گنج آن حضرت بازگو می کند. نارین قلعه از مکان هایی است که اگر به تاریخ علاقه مند باشید عاشقش خواهید شد. شما همسفران تور کویر فهرج ، یزد، میبد می توانید از زیر طاق دالان های خشتی قلعه عبور کنید و از پله های مار پیچ بالا رفته و از آنجا شهر میبد را نظاره گر باشید. شهری که هیچ شباهتی به قرن بیست و یکم ندارد.

پیش به سوی دیدنی ترین آسمان شب

همراه با تمامی مسافرین تور کویر فهرج ، یزد، میبد به سمت کرمان و کویر فهرج حرکت خود را آغاز می کنیم. در کویر فهرج و دشت های پهناور شنی از شتر سواری، موتور سواری، تماشای غروب خورشید، رصد ستارگان آسمان بی نظیر کویر فهرج در شب و بهرمندی از آرامشی که به انسان القا میگردد. بعد از غروب آفتاب همه به داخل کمپ خاطره می رویم و دور آتشی که برایمان برافروخته اند نشسته و از گفتمان و هم خوانی با دیگر همسفران تور کویر فهرج ، یزد، میبد به صرف چای هیزمی و سیب زمینی ذغالی می پردازیم سپس به سمت هتل باز گشته و بعد از صرف شام در رستوران هتل به اتاق ها رفته و استراحت می کنیم و برای روز بعد آماده می شویم.

در صبح روز آخر تور کویر فهرج ، یزد، میبد بعد از صرف صبحانه که در هتل ۳ ستاره میلاد نور و یا هتل سه ستاره کهن کاشانه که به صورت سلف سرویس بوده ( نیمرو، املت، پنیر، گوجه خیار، کره، حلوا شکری، تخم مرغ آبپز، آبمیوه، شیر داغ، چای ) به سمت مسجد جامع یزد حرکت می کنیم.

بازدید یکی از معروفترین سازه های یزد

مسجد با شکوهی که طی سه دوره و به مدت صد سال بنا شده است و البته بی شباهت به سایر مساجد تاریخی ارانی نیست. مساجدی که طعم آرامش معنوی را از بدو ورود به صحنشان حس خواهید کرد. مسجدی با کاشی معرق های آبی لاجوردی که شبستان ها را آذین کرده اند و روشنایی غیر مستقیمی که حاصل انعکاس نور از گچ سفید گنبد و دیواره ها است. در نزدیکی مسجد بازار بزرگی وجود دارد که می توان ضمن گشتی در آن از صنایع دستی و ترمه معروف یزد و شیرینی جات آن خرید کرد.

بعد از خرید با مسافران تور کویر فهرج ، یزد، میبد به سمت میدان امیر چخماق حرکت خود را ادامه می دهیم. امیر جلال الدین چخماق شامی در قرن نهم هجری توسط شاهرخ تیموری به حکومت یزد منصوب گردید. وی با کمک همسرش فاطمه خاتون در خارج از حصار شهر جنب محله دهوک ( امیر چخماق کنونی ) مجموعه ای شامل مسجد جمعه، خانقاه، کاروانسرا، حمام، آب انبار، قناد خانه،بازار و چاه آب احداث کرد. در حال حاضر از این مجموعه تنها تکیه و بازاری  کوچک، آب انبار مسجد و بقعه سنتی فاطمه باقی مانده است. امیر چخماق قدمتش به دوره تیموریان می رسد.

نخل چوبی معروف تکیه امیر چخماق که در ایام عزاداری ماه محرم جلوه خاصی دارد نیز خود نمایی می کند.

خوشمزه ترین بخش تور کویر فهرج

در ادامه مسیر با همسفران تور کویر فهرج ، یزد، میبد  به سمت شیرینی فروشی حاج خلیفه رفته و بعد از تهیه سوغاتی های لذیذ (  شیرینی جات، زردک، قطاب، باقلوا، حاجی بادام، پشمک، حلوا ارده ) به سمت هتل ۳ ستاره میلاد نور یا هتل ۳ ستاره کهن کاشانه باز می گردیم. بعد از جمع کردن وسایل و صرف نهار در رستوران هتل که به صورت منو باز بوده به سمت تهران حرکت می کنیم.بعد از توقف در همان مجتمع مهتاب در جاده قم به سمت مبدا حرکت تور کویر فهرج ، یزد، میبد میدان آرژانتین باز میگردیم.

در اینستاگرام TechraSeir را دنبال کنید. مسابقه بدهید تور برنده شوید.

   خدماتی که شامل تور کویر فهرج – یزد – میبد میشود

اقامت در هتل های ۳ ستاره میلاد نور و یا کهن کاشانه بوده و متناسب با تعداد همسفران عزیز از ۲ الی ۵ تخت خوابه می باشد.

تمامی تور های کویر فهرج ، یزد، میبد دارای لیدر مجرب. تایید شده توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری. مسلط به منطقه کویر فهرج ، یزد، میبد می باشند.

تور کویر فهرج ، یزد، میبد دارای شش وعده غذایی می باشد که یک وعده صبحانه به صورت منو باز بوده و دو وعده صبحانه به صورت سلف سرویس در یکی از هتل های طرف قرار داد با مجموعه تچرا سیر که شامل هتل ۳ ستاره میلاد نور واقع در یزد یا هتل ۳ ستاره کهن کاشانه واقع در یزد صرف می شود ( نیمرو، املت، پنیر، گوجه خیار، کره، حلوا شکری، تخم مرغ آبپز، آبمیوه، شیر داغ، چای ) و ضمنا سه وعده نهار که به صورت منو باز می باشد. برای صرف شام که به عهده مسافر می باشد هتل مربوطه دارای رستوران مجزا به چلوکبابی می باشد که همسفران عزیز می توانند از آنها استفاده نمایند. غذاهای استان یزد که پیشنهاد می شود آش شولی و اشکنه یزدی را میل بفرمایید.

تمامی تور های گروهی به مقصد کویر فهرج ، یزد، میبد بسته به تعداد همسفران با اتوبوس های توریستی ۲۵، ۳۲ و ۴۴ نفره انجام میشود. و هزینه آفرود و شتر سواری اختیاری و آپشنال به عهده مسافرین محترم می باشد.

در تور چند روزه کویر فهرج ، یزد، میبد به سه نفر از همسفران عزیز سه تور رایگان به قید قرعه داده می شود.

۱- به برنده مسابقه ای که در داخل اتوبوس توریستی در مسیر برگشت تور کویر فهرج، یزد، میبد انجام می شوذ یکه تور رایگان از طرف آژانس مسافرتی تچرا سیر کبیر اهدا می شود.

۲- به همسفر عزیزی که بعد از یک هفته زیباترین سفر نامه و عکس های تور کویر فهرج ، یزد، میبد را به سایت آژانس مسافرتی تچرا سیر کبیر ارسال نماید یک تور رایگان از طرف آژانس مسافرتی تچرا سیر کبیر اهدا می گردد.

۳- طبق قرعه کشی برای اقوام و یا دوستان نزدیک شما همسفران تور کویر فهرج ، یزد، میبد یک تور رایگان از طرف آژانس مسافرتی تچرا سیر کبیر اهدا می گردد.

   خدماتی که شامل تور کویر فهرج – یزد – میبد نمیشود

وعده غذایی شام تور کویر فهرج ، یزد، میبد به عهده مسافرین محترم می باشد. و هزینه تفریحات سافاری نظیر موتور سواری، آفرود و شتر سواری به عهده همسفران عزیز می باشد.

0/5 ( 0 نظر )
برای تماس گرفتن لمس کنید