رد کردن لینک ها

تور گلستان بندر ترکمن

تور گلستان بندر ترکمن به همراه توضیحات و گشت ها

تور گلستان بندر ترکمن.

مدت.               شروع قیمت.
۲/۵ روز            از ۲۴۵٫۰۰۰ تومان

پیش فروش تورهای ۱۳۹۸٫

√  شرکت در قرعه کشی تور.

 برگزاری تور مخصوص مدارس، دانشجویان و ادارات.

تور در یک نگاه.

اتوبوس های توریستی متصل به ناوگان حمل و نقل قانونی ایران.

راهنمایان مسلط و مجرب دارای تائیدیه رسمی از سازمان گردشگری.

 بازدید از آبشار هفت طبقه شیر آباد، آشورا ده، بندر ترکمن.

اجرای گشتهای برنامه ریزی شده با رعایت تمامی قوانین گردشگری.

بیمه نامه مسافرتی حوادث در طول مدت سفر.

تور گلستان بندر ترکمن

رنج سنی.
حداکثر اندازه گروه.
نوع سفر.

بدون محدودیت.
۴۴ نفر.
توریستی. تفریحی.

نوع اقامت.
وسیله نقلیه مقصد.

هتلهای ۳ ستاره.
اتوبوس های توریستی.

مدت زمان تور گلستان بندر ترکمن ۳/۵ روز می باشد. از شهر بهشهر آغاز شده و با خرید از بندر ترکمن و صرف نهار در اکبر جوجه گلوگاه به پایان می رسد. تور گلستان بندر ترکمن در استان گلستان که در شمال ایران واقع شده است و شهر گرگان مرکز آن است اجرا می شود. این استان با داشتن مناطق و شهرستان های زیبا تعداد زیادی از گردشگران و طبیعت گردان را به سوی خود جذب می کند.

راه های رسیدن به گلستان

راه های ورودی به استان گلستان از طریق زمینی، راه آهن تهران شمال، بزرگراه ساری گرگان، جاده جنگل گلستان از استان خراسان شمالی، جاده گردنه خوش ییلاق و جاده کوهستانی گردنه توسکستان از استان سمنان و جاده گمرک اینچه برون از ترکمنستان است. یکی از محاسن این تور بازدید از آبشار ۷ طبقه شیر آباد واقع در خان ببین می باشد. در آنجا به جز پیاده روی در دل جنگل و عبور از رودخانه، بازدید از آبشار های زیبا که هر کدام به اشکال متفاوت است لذت خواهیم برد.

خدمات تور گلستان بندر ترکمن.

تور گلستان بندر ترکمن شامل ۳ وعده غذایی به صورت سلف سرویس. سه وعده نهار که یک وعده آن به صورت منوی باز و یک وعده آن غذای محلی بندر ترکمن ( چک ترمه ). یک وعده اکبر جوجه شعبه اصلی گلوگاه می باشد. 

   برنامه سفر تور گلستان بندر ترکمن

توصیه ما به شما

با توجه به اینکه تور گلستان بندر ترکمن به صورت طبیعت گردی تفریحی می باشد. مقصد این تور در منطقه آب و هوایی جنگلی  و مرطوب واقع  شده است. لذا توصیه می شود که همسفران عزیز به موارد درج شده توجه بفرمایند: کفش مخصوص برای راهپیمایی در جنگل یا کوهنوردی، به همراه داشتن لباس مناسب با فصل، داشتن جعبه کمک های اولیه و دارو های شخصی، کلاه، عینک آفتابی و پتوی مسافرتی جهت استراحت در مسیر رفت و برگشت در داخل اتوبوس. مدت زمان رسیدن به اولین شهر و صرف صبحانه با احتساب توقف ها و اقامه نماز صبح  حدود ۸ ساعت به طول می انجامد.

اطلاعات مسیر

حرکت ما از یک شب قبل آغاز شده. این مسیر از جاده فیروز کوه بعد از گذر از شهرهای پردیس، بومهن، گیلاوند، جابان، فیروزکوه، ورسک، آلاشت،شیر کوه، قائم شهر، ساری ، نکا، بهشهر، کرد کوی و گرگان به شهر علی آباد ( لوکیشن فیلم برداری مجموعه سریال پر بیننده پایتخت ) و محل اقامت می رسیم.

ساعت ۹ شب از میدان آرژانتین که دارای پارکینگ عمومی شبانه روزی می باشد سوار بر اتوبوس های توریستی که مجهز به کولر، سیستم گرمایشی و سیستم صوتی می باشد، شده و به سمت جاده فیروزکوه حرکت می کنیم و بعد از رد شدن از گیلاوند و فیروزکوه توقف کوتاهی در ورسک برای خرید تنقلات و استراحتی کوتاه خواهیم داشت و بعد به سمت بهشهر حرکت می کنیم.

بعد از گذر از شهر های قائم شهر، ساری و نکا به رستوران قصر عباس آباد که حدود ساعت ۷ صبح می باشد می رسیم، بعد از صرف صبحانه در رستوران قصر عباس آباد که به صورت منوی باز می باشد به سمت دریاچه عباس آباد که از رستوران ۱۵ دقیقه فاصله دارد می رسیم و بعد از گرفتن عکس دسته جمعی و یادگاری با همسفران عزیز، دو ساعت زمان مناسبی برای بازدید از دریاچه،قایق سواری، اسب دوانی و عکاسی از مناظر زیبای جنگلی می باشد.

بازدید از کاخ شاه عباس صفوی

بعد از بازدید از کاخ و دریاچه عباس آباد به سمت علی آباد کتول حرکت خواهیم کرد. این مسیر حدود ۳ ساعت به طول می انجامد. پس از رسیدن به هتل ۳ ستاره پارمیس یا  هتل ۳ ستاره اجم و صرف نهار که به صورت منوی باز می باشد اتاق ها، بسته به تعداد همسفران عزیز ۲، ۳ یا ۴ تخت خوابه تحویل شما همسفران عزیز داده شده و پس از استراحتی کوتاه به سمت شهر خان ببین و آبشار ۷ طبقه شیر آباد حرکت خواهیم کرد.

ایران سرشار از طبیعت های بکر و جاذبه های گردشگری است. برای دیدن همه آنها کافی است قدم در راه بگذاریم. به گوشه و کنار این مرز و بوم سر بزنیم. از شهر خان ببین که گذر کنید قدم به جنگلی با درختان سر به فلک کشیده می گذاریم تا به آبشارهای زیبای شیر آباد برسیم. برای تماشای این آبشار ها باید از میان یک پارک جنگلی و گذر از رودخانه که خود یکی از جاذبه های این سفر است، گذر کرد. این آبشار ها در امتداد یک دیگر می باشد و به صورت پله کانی در مسیر رودخانه خروشان شیر آباد قرار گرفته اند. دیدن یکی از آنها کافیست تا شما برای دیدن دیگر آبشارها راهی اعماق دره و جنگل کند.

این منطقه می تواند یک روز به یاد ماندنی را برای شما خلق کند. آبشار اول ۲۵ متر ارتفاع و ۸۱ متر عمق دارد. به غیر از آبشار ها دیدنی های منحصر به فرد دیگری نیز در همین جنگل وجود دارد.

بازدید از غار شیر آباد

یکی از آنها غار شیر آباد نام دارد. ارتفاع آن از سطح دریا ۳۵۰ متر میباشد، قطر دهانه این غار از ۹ تا ۱۵ متر متغیر است. به دلیل شرایط مطلوب وجود آب در درون غار، گونه هایی از مهره داران و بی مهرگان نظیر گاماروس، عنکبوت، خرچنگ آب شیرین، خفاش، غورباقه جنگلی و گونه در حال انقراض سمندر غار زی ایران در آن زندگی می کند. بعد از مورد بازدید واقع شدن این جنگل و آبشار های شگفت انگیز به سمت مرکز شهر و جنگل ناهار خوران حرکت میکنیم.

ناهار خوران روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان گرگان در استان گلستان می باشد. این روستا در دهستان استر آباد قرار داشته است. ناهار خوران امروزه، به صورت یک پارک جنگلی در جنوب شهر گرگان و در فاصله ۸ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است، این منطقه از هوایی نسبتا مطبوع و ملایم تری در مقایسه با شهر و مناطق شمالی این منطقه برخوردار است. بعد از بازدید از تفرجگاه ناهار خوران و صرف شام به سمت هتل حرکت کرده. بعد از استراحت آماده گشت های فردا خواهیم شد.

بعد از صرف صبحانه در هتل ۳ ستاره پارمیس یا هتل ۳ ستاره اجم. این وعده به صورت سلف سرویس می باشد.( کره، پنیر، مربا، عسل، نیمرو، املت، تخم مرغ آبپز و چای. ) به سمت شهر کلاله و روستای اوقچی حرکت می کنیم.

قبرستان منحصر بفرد خالد النبی

بعد از رسیدن به روستای اوقچی و پارک اتوبوس توریستی. به دلیل صعب العبور بودن و باریک بودن جاده خالد النبی سوار بر مینی بوس شده. فاصله ۲۰ کیلومتری روستای اوقچی و خالد النبی را طی کرده و به مسجد و بازارچه و قبرستان معروف خالد النبی میرسیم. برای بازدید از قبرستان حدود ۲۰ دقیقه پیاده روی نیمه سنگین داریم. بعد از بازدید از خالد النبی به سمت روستای اوقچی و خانه روستایی حرکت می کنیم. پذیرایی نهار در خانه روستایی و نهار سنتی بندر ترکمن ( چک ترمه. ) به همراه ماست و دوغ محلی می باشد.

بلندترین برج آجری جهان در گنبد کاووس

بعد از صرف نهار و اقامه نماز به سمت شهر گنبد کاووس حرکت می کنیم. در نزدیکی باغ ملی شهر گنبد کاووس که سرباز خانه قابوس و شمگیر قرار داشته و بر روی تپه مصنوعی به ارتفاع ۱۵ متر از زمین های اطراف آن می باشد، برجی بسیار زیبا و با شکوه قرار دارد. گنبد قابوس یا میل گنبد که بلند ترین برج تمام آجری جهان به شمار می آید. مقبره قابوس پسر وشمگیر شمس المعالی است و به سر پرستی خود او بنا شده است. ارتفاع این برج ۵۰متر است و در سال  ۳۹۷ هجری قمری ساخته شده است. بعد از دو ساعت زمان از بازدید شهر گنبد کاووس و اسب های اصیل ایرانی به سمت محل اقامت آمده. پس از گذراندن ساعاتی خوش در کنار همسفران برنامه های روز دوم تور گلستان بندر ترکمن پایان می یابد.

قبل از صرف صبحانه در هتل ۳ ستاره پارمیس یا هتل ۳ ستاره اجم که به صورت سلف سرویس بوده. ( کره، پنیر، مربا، عسل، نیمرو، املت، تخم مرغ آبپز و چای. ) وسایل خود را جمع کرده و داخل اتوبوس های توریستی قرار داده.

پیش به سوی بندر ترکمن

به سمت شهر بندر ترکمن یا بندر شاه که در زمان پهلوی اول در سال ۱۳۰۶ خورشیدی بنیاد گذاشته شد و جز نخستین شهر های ایران است که راه آهن به آن کشیده شده. اکثریت مردم این شهر ترکمن و سنتی مذهب می باشند. اقتصاد این شهر بر پایه راه آهن و بندر طراحی شده بوده. امروزه این بندر عملا خاصیت بندر تجاری ندارد و تنها مواد سوختی و نفت خام در مقیاس بسیار ناچیز به مقصد نیروگاه ها تخلیه می گردد. اقتصاد کنونی شهر در حال حاضر صید و تولید خاویار. کشاورزی، صنایع دستی، تولید فرش و گلیم و گردشگری می باشد.

بندر ترکمن در ۴۰ کیلومتری گرگان قرار گرفته و صنایع دستی، هوای معتدل، اسب های اصیل ایرانی، لباس ها و روسری های زیبای ترکمانی در ایران زبانزد است. دیدنی های بندر ترکمن جزیره آشورا ده و اسکله و بازارچه گمرکی آن است که می توان از آن بازدید و خرید کرد. آشورا ده تنها جزیره ایرانی دریای خزر است و جز تالاب های مهم دنیا است که حدود ۴۰ درصد خاویار ایرن از این منطقه به دست می آید.

معروف ترین جوجه نوار خزری

بعد از بازدید از بندر ترکمن که آخرین گشت تور گلستان بندر ترکمن می باشد به سمت شهر گلوگاه رفته و به رستوران اکبر جوجه شعبه اصلی برای صرف غذای معروف گرگان اکبر جوجه با رب انار، سالاد فصل و نوشیدنی انتخابی رفته. بعد از صرف غذا به سمت تهران حرکت می کنیم. بعد از دو توقف در مسیر بازگشت حدود ساعت ۱۲ شب به محل حرکت تور در میدان آرژانتین می رسیم و از همسفران عزیز بابت همراهی تور گلستان بندر ترکمن تشکر کرده و به امید دیدار شما عزیزان در تورهای متنوع آژانس گردشگری تچرا سیر کبیر می باشیم.

در اینستاگرام TechraSeir را دنبال کنید. مسابقه بدهید تور برنده شوید.

   خدماتی که شامل تور گلستان بندر ترکمن میشود

اقامت در هتل های ۳ ستاره پارمیس و اجم بوده. متناسب با تعداد همسفران عزیز از ۲ الی ۵ تخته می باشد.

تمامی تور های گلستان بندر ترکمن دارای لیدر مجرب. تایید شده توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری. مسلط به منطقه گلستان بندر ترکمن می باشند.

تور گلستان بندر ترکمن دارای ۳ وعده صبحانه بوده. ۱ وعده آن به صورت منوی باز و ۲ وعده به صورت سلف سرویس در یکی از هتل های طرف قرار داد با مجموعه تچرا سیر که شامل هتل ۳ ستاره پارمیس واقع در علی آباد کتول یا هتل ۳ ستاره اجم واقع در گلستان صرف می شود ( نیمرو، املت، پنیر، گوجه خیار، کره، تخم مرغ آبپز، آبمیوه، شیر داغ، چای ). برای صرف ۳ وعده نهار که یک وعده آن منوی باز و دو وعده آن غذای معروف استان گلستان (چک ترمه، اکبر جوجه ) می باشد.

تمامی تور های گروهی به مقصد گلستان بندر ترکمن بسته به تعداد همسفران با اتوبوس های توریستی ۲۵، ۳۲ و ۴۴ نفره انجام میشود.

   خدماتی که شامل تور گلستان بندر ترکمن نمیشود

وعده های غذایی شام به عهده مسافرین محترم می باشد. هزینه ترانسفر محلی، تفریحات قایق سواری، اسب سواری، ورودیه ها و غیره به عهده همسفران عزیز می باشد.

0/5 ( 0 نظر )
برای تماس گرفتن لمس کنید