شماره پشتیبانی 24/7 021-88994310

ارمنستان

کشور ارمنستان در شمال غربی ایران و در نزدیکی شهر مرزی نوردوز می باشد. این کشور با وسعت 29.800 کیلومتر مربع با ایران دارای مرز مشترک می باشد. ایروان پایتخت کشور ارمنستان با وسعت 232 کیلومتر مربع می باشد، زبان رسمی ارمنی و دین رسمی و رایج آن مسیحیت است. به دلیل مرز مشترک با ایران، فاصله کم، اشتراک فرهنگی و غذایی و میهمان نوازی ارامنه کشور ارمنستان یکی از مقاصد گردشگری مردم ایران است.

همه ساله تورهای تفریحی بسیاری برگزار میشود و پذیرای مسافران بسیاری هستند. برای آشنایی هرچه بیشتر همراه ما باشید تا درباره ارمنستان و تور لحظه آخری ارمنستان بیشتر بدانید.

  1. شهرهای مهم ارمنستان
  2. مذهب و زبان رسمی

شهرهای مهم:

ارمنستان دارای 11 استان مهم و اصلی می باشد که بر اساس وسعت به ترتیب ایروان، گیومری، اجمیادزین، وانادزور، هرازدان، آبویان، آرتاشات، کاپان و گاوار می باشد بیشتر مسافران با تور زمینی ارمنستان برخی از این استانها را از نزدیک می بینند و یا از آن عبور میکنند، به اختصار درباره برخی از آنها برایتان توضیح میدهیم.

ایروان

اولین مقصد گردشگران اغلب ایروان است، میدان اصلی و مرکزی این شهر جمهوری نام دارد که نام قبلی آن لنین بود. جمهموری یا هانراپتوتیان به دلیل نور پردازی و فواره های آبی و موزیکال در شب محل تجمع گردشگران است، میدان جمهوری ایروان محل تقاطع خیابان های اصلی شهر است. معماری این میدان بیضی شکل است که محل برگزاری کنسرت های موسیقی و همایش های بزرگ می باشد.

ایروان

تور لحظه آخری ارمنستان

گیومری

گیومری در استان شیراک و شمال غربی ارمنستان است که فاصله گیومری تا ایروان حدود 126 کیلومتر می باشد. این شهر قدیمی اقوام بسیاری را به خود دیده است؛ آیا میدانید این شهر به امپراتوری هخامنشیان و ساسانیان تعلق داشت؟ آیا میدانید یونانی ها و روس ها هم در آن مستقر شدند؟ آیا میدانید در زمان قاجار بین ایران و شوروی اختلافاتی بر سر این منطقه بوده است؟

گیومری تچرا سیر

تاریخ شناسان قدمت این شهر را بین قرن دوم تا پنجم قبل از میلاد تخمین می زنند؛ این شهر در طول تاریخ اسامی متعددی داشته بطور مثال در زمان شوروی سابق لنینکان نامگذاری شد.

اجمیادزین

اچمیازین در ۲۵ کیلومتری غرب ایروان است. شهر اجمیادزین در قرن ۳ و ۴ قبل ازمیلاد مسیح بنا شده نام آن واقارشابات بود. ارمنستان قدیمی ترین کشور مسیحیت در دنیا است، در زمان شاه عباس دانشمندان و وزرای ارمنی بسیار زیادی در ایران زندگی میکردند.

اجمیادزین تچرا سیر

بنیانگذار کلیسای اجمیازین گریگورلوساوریج مقدس است. ساخت این مربوط به سال ۳۰۱-۳۰۳ میلادی میباشد و در قرن 17 بازسازی شده است.

مذهب و زبان رسمی

مردم ارمنستان مسیحی هستند و از شاخه ارتدکس می باشد که برگرفته از کلیسای اجمیادزین و گریکور لوساوریچ می باشد. زبان ارمنی در سال 405 میلادی توسط آقای مسروب ماشتوتس اختراع شد که با اندکی تغییر طی مدت زمان به زبان ارمنی حال حاضر تبدیل شد.

ناریاسافت © 1398 - 1399