رد کردن لینک ها

تور کویر مصر

تور کویر مصر به همراه توضیحات سفر

تور کویر مصر

مدت زمان تور.                شروع قیمت از نرخ.
۲٫۵ روز                  تومان

تخفیف تصاعدی ویژه گروههای ۱۰ نفر به بالا.

پیش فروش تورهای نوروز ۱۳۹۸٫

شرکت در قرعه کشی تور.

تور در یک نگاه

اتوبوس های توریستی متصل به ناوگان حمل و نقل قانونی ایران.

راهنمایان مسط و مجرب دارای تائیدیه رسمی از سازمان گردشگری.

 بازدید از تپه های شن های روان کویر رویایی مصر همراه با آفرود.

اجرای گشتهای برنامه ریزی شده با رعایت تمامی قوانین گردشگری.

بیمه نامه مسافرتی حوادث در طول مدت سفر.

تور کویر مصر

رنج سنی.
حداکثر اندازه گروه.
نوع سفر.

بدون محدودیت.
۴۴ نفر.
توریستی. تفریحی.

نوع اقامت.
وسیله نقلیه مقصد.

اقامت گاههای سنتی و بوم گردی.
اتوبوس های توریستی.

مدت زمان تور کویر مصر ، اصفهان دو و نیم روزه می باشد که از شهر جندق آغاز شده. این تور با بازدید از روستای مصر و با حرکت به سمت تهران پایان می یابد. تور کویر مصر در استان اصفهان بوده و بازدید از روستای گرمه که در منطقه خور و بیابانک بوده آغاز می شود. جاده ابریشم که به مدت صدها سال راهی برای تجارت و رفت و آمد بود در حاشیه خود مسبب ایجاد آبادی هایی شده است. یکی از این روستا ها گرمه در استان اصفهان است. چشمه آب معدنی گرمه که هزاران سال است می جوشد از جاذبه های گردشگری استان اصفهان می باشد. بازدید از این روستا شامل برنامه سفر تور کویر مصر است.

اقامت در کویر مصر

تور کویر مصر به صورت گروهی و شاد بوده و اقامت در کاروانسرا هایی که در روستا های مصر، فرحزاد، گرمه، خور و بیابانک است می باشد. این اماکن به صورت محلی برای اقامت های بوم گردی و گردشگری باز سازی شده اند و محل های میزبانی از شما همسفران تور کویر مصر می باشند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد تور کویر مصر بازدید از  رمل های شن های روان زیبای کویر مصر می باشد که در آنجا به استثناء پیاده روی از لذت آفرود و موتور سواری با موتور های چهار چرخ متحرک به اضافه شتر سواری لذت خواهید برد.

خدمات تور کویر مصر

شامل راهنمای مجرب، دو وعده صبحانه بوفه، دو وعده نهار بوفه، یک وعده شام بوفه، بیمه نامه مسافرتی انفرادی، کاروانسراهای سنتی و بوم گردی و اتوبوس توریستی در اختیار می باشد.

   برنامه سفر.

توصیه ما به شما

با توجه به اینکه تور کویر مصر به صورت بیابان گردی بوده و به علت قرار داشتن بر روی کمربند خشک جهانی،دارای زمستان های سرد و نسبتا مرطوب و تابستان هایی گرم و طولانی و خشک است پس توصیه ما به شما همسفران عزیز به همراه داشتن کفش مناسب پیاده روی و دمپایی برای رفتن به رمل های شنی، لباس متناسب فصل به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه یا دارو های شخصی، کلاه، عینک آفتابی، ملحفه، حوله، کرم ضد آفتاب، لباس اضافه و پتوی مسافرتی جهت استراحت در مسیر رفت و برگشت می باشد. مدت زمان رسیدن به روستای کویر مصر و یا خور و صرف صبحانه، با احتساب توقف ها ( مجتمع پذیرایی مهتاب قم ) ۱۱ ساعت میباشد.

اولین توقف در مسیر رفت دو ساعت بعد از شروع حرکت میباشد. حرکت ما از یک شب زودتر آغاز می شود و از آزاد راه قم – اصفهان به سمت نائین حرکت خواهیم کرد.

حرکت ما ساعت ۹ شب از میدان آرژانتین که دارای پارکینگ عمومی شبانه روزی می باشد. سوار اتوبوس توریستی می شویم و به سمت قم حرکت می کنیم. بعد از عوارضی قم در مجتمع گردشگری مهتاب توقف می کنیم برای صرف شام و استراحتی کوتاه. این توقف مدت زمان یک ساعت به طول می انجامد.

پیش به سوی کویر مصر

به سمت انارک، نائین و جندق حرکت کرده. در نائین توقفی کوتاه برای اقامه نماز صبح داشته. سپس حدود ساعت ۷ صبح به پلیس راه جندق می رسیم. با توجه به اینکه پلیس راه جندق گلوگاه جاده طبس-مشهد و اصفهان-تهران و همچنین یزد-تهران می باشد، کلیه وسایل نقلیه مورد بازرسی قرار می گیرد. این بازرسی حدودا سی دقیقه به طول می انجامد. در ادامه مسیر به سمت اقامتگاه ها خواهیم رفت. اقامتگاه ها بسته به نوع شهر و یا روستا از ۴۰ دقیقه تا یک ساعت و پانزده دقیقه به طول می انجامد. بعد از رسیدن به کاروانسرا و صرف وعده صبحانه که به صورت بوفه می باشد اتاق ها تحویل داده شده. بعد از ورود به اقامتگاه همسفران عزیز می توانند تا ظهر استراحت بنمایند.

روستای گرمه

ظهر بعد از صرف نهار که به صورت بوفه می باشد به روستای گرمه که اولین گشت تور کویر مصر می باشد حرکت می کنیم که بسته به محل اقامت از ۲۰ دقیقه تا یک ساعت و ربع فاصله مسیر می باشد. گرمه روستایی زیبا با نخلستان های خرما، درختچه های انار، ارگ ۱۵۰۰ ساله و چشمه ماهی های گاراروفا می باشد. مردم گرمه به زبان پهلوی صحبت می کنند. این زبان اصیل ترین و قدیمی ترین زبان ایرانیان است که روم بومی آن را هسب می نامند. جایی دور از شهر های شلوغ، مقصدی آشنا و دل نشین برای طبیعت گردان و گردشگران عزیز می باشد.

بزرگترین دریاچه نمک

بعد از بازدید از روستای گرمه به سمت دریاچه نمک خور حرکت می کنیم. مدت زمان چهل و پنج دقیقه فاصله گرمه تا دریاچه نمک می باشد. بزرگترین دریاچه نمک فصلی ایران اشکال پنج ضلعی ( پلی گون ) زمستان ها با خاک رس ادغام شده و به رنگ سیاه می شود، تابستان ها به رنگ سفید. دریاچه نمک به علت وجود نمک و خاک کف قلیایی هیچ نوع گیاه و جانداری را در خود نمی بیند.

غروب دریاچه نمک بسیار رمانتیک و زیبا بوده و به سبب وجود نمک انرژی زیادی را می توان از آنجا دریافت کرد. تعداد زیادی از همسفران برای انرژی درمانی ( مدیتیشن ) به کویر مصر و دریاچه نمک سفر می کنند. بعد از غروب آفتاب به سمت اقامتگاه حرکت کرده. در شهر خور توقفی کوتاه برای خرید مایحتاج احتمالی و تنقلات کرده و بعد به اقامت گاه می رسیم. پس از صرف شام که آن هم به صورت بوفه می باشد، استراحتی کوتاه کرده و برای رفتن به نخلستان آماده می شویم.

آخرین ساعات روز اول تور کویر مصر

حدود ساعت ۱۰ شب به سمت نخلستان های خرما حرکت می کنیم. در آنجا آتشی بر پا می کنیم و با چای هیزمی و سیب زمینی آتشی از همسفران عزیز در کنار هم خوانی با یکدیگر پذیرایی می شود، و از سکوت نخلستان و آسمان پر ستاره و بی نظیر کویر مصر لذت می بریم. بعد از رفتن به کاروانسرا های محل اقامت استراحت کرده و برای برنامه فردا آماده می شویم.

صبح بعد از صرف وعده صبحانه که به صورت بوفه می باشد و جمع کردن وسایل و قرار دادن آنها داخل اتوبوس های گردشگری به سمت رمل های شنی روستای مصر حرکت می کنیم.

داستان کویر مصر

کویر مصر حکایت جالبی دارد. فردی به نام یوسف از اهالی روستا بود، در زمان خشکسالی تصمیم به حفر چاه با موتور های دیزلی گرفت. چند سال اهالی از این آب بهره بردند تا اینکه دوباره چاه کم آب و خشک شد. او بار دیگر چاه های عمیق تری حفر کرد و روستا های اطراف نام روستا را چاه دراز خواندند. یوسف از این نام خوشش نیامد لیکن از اهالی روستا خواست که نام حضرت یوسف و داستان وی که در مصر رخ داد (( نام مصر را روی آن بگذارند )). یوسف پیش بینی این روز های پر بازدید را کرده بود و از مردم روستا خواست که خیابان عریضی را در وسط روستا احداث کنند.

گشت ها و تفریحات کویر مصر

در رمل های شنی کویر مصر و بیابان های پهناور شنی علاوه بر پیاده روی می توان از ماشین های آفرود، موتور های چهار چرخ متحرک و شتر سواری لذت برد. انرژی لازم برای ۱ کیلومتر پیاده روی در شن برابر ۳ کیلومتر بر روی زمین هموار می باشد. در کویر مصر حیواناتی چون گرگ، گربه شنی، کاراکال، روباه شنی و شغال زیست می کنند. هم چنین محل زندگی پرندگانی چون چکاوک کاملی، سار گپه بیابانی، سبزه قبا و شاهین می باشد. همانطور که همه می دانند  کویر یکی از زیستگاه های خزندگان می باشد، کویر مصر نیز زیستگاه مار های جعفری، تیر مار،  شتر مار و غیره می باشد.

کشتی صحرا

شتر، یا اشتر در زبان پهلوی حیوانی است نیرومند و تنومند با توش و توان بالا. ویژگی این حیوان آرام تحمل شرایط سخت صحرا و دماهای گوناگون به خصوص گرمای شدید و کمبود آب و علوفه می باشد. عرب ها آن را کشتی صحرا می نامند.

بعد از لذت از پیاده روی، آفرود، شتر سواری و عکاسی از رمل های شنی و درختچه های تاغ، گز و دم گاوی به سمت محل اقامت حرکت کرده و پس از صرف نهار به سمت جندق، انارک، نائین، قم و تهران راهی می شویم. پس از رسیدن به محل حرکت که همان میدان آرژانتین می باشد همسفران عزیز آژانس گردشگری تچرا سیر کبیر را به خدای بزرگ سپرده و امیدواریم ضمن یک سفر و یک خاطره خوش ما را در سفر های متنوع آژانس گردشگری تچرا سیر کبیر همراهی بفرمایید.

در اینستاگرام Techra.Seir را دنبال کنید. مسابقه بدهید تور برنده شوید.

   خدماتی که شامل تور میشود.

اقامت در کاروانسرا های سنتی و اقامت گاه های بوم گردی بوده. به صورت گروهی مجزا و کف خواب می باشد.

تمامی تور های کویر مصر دارای لیدر مجرب. تایید شده توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری. مسلط به منطقه کویر مصر و استان اصفهان می باشند.

تور کویر مصر دارای دو وعده غذایی صبحانه به صورت بوفه می باشد. هم چنین دو وعده نهار به صورت بوفه و نیز یک وعده شام به صورت بوفه می باشد.

تمامی تور های گروهی به مقصد کویر مصر بسته به تعداد همسفران عزیز با اتوبوس های توریستی ۲۵، ۳۲ و ۴۴ نفره انجام میشود. هزینه آفرود و شتر سواری اختیاری و کلیه ورودیه ها و گشت های آپشنال به عهده همسفران محترم می باشد.

   خدماتی که شامل تور نمیشود.

هزینه تفریحات سافاری نظیر موتور سواری، آفرود، شتر سواری، ورودیه ها به روستا های گردشگری، آبشار نمکی و گشت های آپشنال به عهده همسفران عزیز می باشد.

5/5 ( 2 نظر )
برای تماس گرفتن لمس کنید