رد کردن لینک ها

تور کویر کاراکال یزد

تور کویر کاراکال به همراه توضیحات کویر نوردی

تور کویر کاراکال یزد.

مدت زمان تور.                شروع قیمت از نرخ.
۲٫۵ روز                  تومان

تخفیف تصاعدی ویژه گروههای ۱۰ نفر به بالا.

پیش فروش تورهای نوروز ۱۳۹۸٫

شرکت در قرعه کشی تور.

تور در یک نگاه.

اتوبوس های توریستی متصل به ناوگان حمل و نقل قانونی ایران.

راهنمایان مسط و مجرب دارای تائیدیه رسمی از سازمان گردشگری.

 بازدید از رمل های شنی کویر زیبای کاراکال همراه با آفرود.

اجرای گشتهای برنامه ریزی شده با رعایت تمامی قوانین گردشگری.

بیمه نامه مسافرتی حوادث در طول مدت سفر.

تور کویر کاراکال
  • رنج سنی.
  • حداکثر اندازه گروه.
  • نوع سفر.

بدون محدودیت.
۴۴ نفر.
توریستی. تفریحی.

  • نوع اقامت.
  • وسیله نقلیه.

هتلهای ۳ و ۴ ستاره.
اتوبوس های توریستی.

مشخصات تور کویر کاراکال

مدت زمان تور کویر کاراکال ، یزد دو و نیم روزه می باشد. این تور از شهر یزد آغاز شده و با خرید سوغاتی از شیرینی فروشی معروف یزد به نام حاج خلیفه و با حرکت به سمت تهران پایان می یابد. تور کویر کاراکال در استان یزد بوده. بازدید از باغ دولت آباد که در خیابان شریعتی و مرکز شهر واقع شده است. بلندترین بادگیر دنیا که از دوره افشاریه و زندیه است. بازدید از موزه آب که این موزه در میدان امیر چخماخ و در خیابان قیام واقع شده است. در ادامه به آتشکده زرتشتیان که بیش از هزار و پانصد سال هست که روشن بوده و از آن مراقبت می شود که از جاذبه های گردشگری یزد می باشد، شامل برنامه سفر تور است.

این تور به صورت گروهی و شاد بوده. اقامت در هتل های ۳ و ۴ ستاره که در شهر یزد یا بافق است می باشد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این تور بازدید از  رمل های شن های روان زیبای کویر کاراکال می باشد. در آنجا به استثناء پیاده روی از لذت آفرود و موتور سواری به اضافه شتر سواری لذت خواهید برد.

خدمات تور کویر کاراکال

تور فوق شامل راهنمای مجرب، صبحانه سلف سرویس، بیمه نامه مسافرتی انفرادی، هتل و اتوبوس توریستی در اختیار می باشد.

   برنامه سفر تور کویر کاراکال یزد

توصیه ما به شما

با توجه به اینکه تور کویر کاراکال به صورت بیابان گردی بوده و به علت قرار داشتن بر روی کمربند خشک جهانی،دارای زمستان های سرد و نسبتا مرطوب و تابستان هایی گرم و طولانی و خشک است پس توصیه ما به شما مسافران عزیز به همراه داشتن کفش مناسب پیاده روی و دمپایی برای رفتن به رمل های شنی، لباس متناسب فصل به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه یا دارو های شخصی، کلاه، عینک آفتابی، لباس اضافه و پتوی مسافرتی جهت استراحت در مسیر رفت و برگشت می باشد.

مدت زمان رسیدن به شهر یزد و صرف صبحانه، با احتساب توقف ها ( مجتمع پذیرایی مهتاب قم ) ۹ ساعت میباشد. اولین توقف در مسیر رفت دو ساعت بعد از شروع حرکت میباشد. حرکت ما از یک شب زودتر آغاز می شود و از آزاد راه قم – اصفهان به سمت یزد حرکت خواهیم کرد.

ساعت ۹ شب از میدان آرژانتین سوار اتوبوس توریستی می شویم. به سمت قم حرکت می کنیم بعد از عوارضی قم در یک مجتمع گردشگری توقف می کنیم. این توقف برای صرف شام و استراحتی کوتاه که مدت زمان یک ساعت به طول می انجامد است. بعد به سمت یزد حرکت کرده و در راه توقفی کوتاه برای اقامه نماز صبح خواهیم داشت. حدود ساعت ۷ صبح به هتل می رسیم.

باغ دولت آباد

بعد از صرف صبحانه و تحویل گرفتن اتاق ها به سمت اولین مقصد گردشگری که باغ دولت آباد بوده حرکت می کنیم. این باغ زیبایی های خیره کننده ای دارد جوری که دوست دارید ساعت ها در آنجا وقت بگذرانید و از عمارت ها و آب انبار ها لذت ببرید. کمی جلوتر از قسمت ورودی غرفه های صنایع دستی بوده که بازدید کنندگان میتوانند از آنجا بازدید و خرید کنند. بعد از نیم ساعت به سمت اتوبوس و موزه آب می رویم. این موزه در شمال میدان امیر چخماخ و در خیابان قیام واقع شده است. موزه آب در خانه های تاریخی به نام کلاه دوزها واقع است. تقریبا بیش از ۲۰۰ شی تاریخی از مجموعه وسایل حفر قنات تا اسناد و مدارک قناد های اصلی شهر یزد در این موزه در حال حاضر نگه داری می شود.

ظهر به هتل باز گشته و بعد از صرف نهار استراحتی کوتاه می نماییم. بعد به سمت شهر تاریخی بافق و کویر کاراکال حرکت میکنیم.

کویر کاراکال

کویر کاراکال دومین شهر تاریخی ایران است.کویر کاراکال که کمتر کسی اسمش را شنیده – این نام به علت وجود گربه سانانی با همین نام است که در این منطقه زندگی می کنند. در کویر کاراکال و دشت های پهناور شنی از شتر سواری، موتور سواری، تماشای غروب خورشید، رصد ستارگان آسمان بی نظیر کویر در شب و بهرمندی از آرامشی که به انسان القا می گردد لذت می برید. بعد از غروب آفتاب همه به داخل کمپ ها می رویم. دور آتشی که برایمان برافروخته اند نشسته و از گفتمان و هم خوانی با دیگر همسفران، صرف چای هیزمی و سیب زمینی ذغالی لذت می بریم. سپس به سمت هتل باز گشته. بعد از صرف شام در رستوران هتل به اتاق ها رفته و استراحت می کنیم. برای روز بعد آماده می شویم.

کوچه های آشتی کنان

صبح بعد از صرف صبحانه و جمع کردن وسایل و قرار دادن داخل اتوبوس گردشگری به سمت کوچه های آشتی کنان در محله نهادان و زندان اسکندر که در مسیر همان کوچه های آشتی کنان هست می رویم. به سمت مسجد جامع حرکت می کنیم و از سمت راست وارد کوچه های آشتی کنان می شویم. دلیل اینکه اسم این کوچه را قدیم ها آشتی کنان گذاشتند این است که این کوچه بسیار باریک بوده و کسانی که با هم قهر بودند مجبور میشدند از کنار یکدیگر عبور کنند، به همدیگر سلام کنند و به این سبب نام آن را آشتی کنان گذاشتند.

آتشکده ۱۵۰۰ ساله

در کوچه مسیر زندان اسکندر را با تابلوهای راهنما مشخص کرده اند البته خانه لاری ها هم نزدیک آنجا می باشد که بخاطر کمبود زمان در برنامه تور کویر کاراکال نمی باشد. زندان اسکندر را مدرسه ضیائیه هم می نامند ساختمانی که هم اکنون آتش ۱۵۰۰ ساله زرتشتیان را در خود روشن نگه داشته است قرار دارد.

بعد از بازدید از آتشکده یزد به سمت شیرینی فروشی حاج خلیفه رفته و بعد از تهیه سوغاتی های لذیذ (  شیرینی جات، زردک، قطاب، باقلوا، حاجی بادام، پشمک، حلوا ارده ) به سمت رستوران برای صرف نهار حرکت می کنیم و بعد از صرف غذا به سمت تهران حرکت خواهیم کرد. بعد از توقف در همان مجتمع مهتاب در جاده قم به سمت مبدا حرکت تور کویر کاراکال میدان آرژانتین باز میگردیم.

   خدماتی که شامل تور کویر کاراکال یزد میشود

اقامت در هتل های ۳ و ۴ ستاره بوده و متناسب با تعداد همسفران عزیز از ۲ الی ۵ تخته می باشد.

تمامی تور ها دارای لیدر مجرب. تایید شده توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری. مسلط به منطقه یزد، بافق، و کویر کاراکال می باشد.

تور کویر کاراکال – یزد دارای دو وعده غذایی می باشد. هر دو وعده صبحانه بوده و به صورت سلف سرویس در یکی از هتل های طرف قرار داد با مجموعه تچرا سیر که شامل هتل ۳ ستاره میلاد نور واقع در یزد یا هتل ۴ ستاره المدار واقع در بافق صرف می شود ( نیمرو، املت، پنیر، گوجه خیار، کره، حلوا شکری، تخم مرغ آبپز، آبمیوه، شیر داغ، چای ).

صرف نهار و شام که به عهده مسافر می باشد. هتل مربوطه دارای رستوران مجزا به چلوکبابی و فست فود می باشد که همسفران عزیز می توانند از آنها استفاده نمایند. غذاهای استان یزد که پیشنهاد می شود آش شولی و اشکنه یزدی را میل بفرمایید.

تمامی تور های گروهی به مقصد یزد . کویر کاراکال بسته به تعداد همسفران با اتوبوس های توریستی ۲۵، ۳۲ و ۴۴ نفره انجام میشود. و هزینه آفرود و شتر سواری اختیاری و آپشنال به عهده مسافرین محترم می باشد.

   خدماتی که شامل تور کویر کاراکال یزد نمیشود

وعده های غذایی نهار و شام به عهده مسافرین محترم می باشد. هزینه تفریحات سافاری نظیر موتور سواری، آفرود و شتر سواری به عهده همسفران عزیز می باشد.

3.5/5 ( 2 نظر )
برای تماس گرفتن لمس کنید